تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

خرید مقاله | خرید پروژه دانشجویی | خرید تحقیق | خرید مقاله word

باتوجه به اینکه بعضی از بانک ها تراکنش کمتر از 5000 یا 10000 تومان را قبول نمی کنند، درصورت عدم موفقیت در خرید، لطفا با کارت بانک دیگری خرید را انجام دهید.


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 47
  • بازدید دیروز : 221
  • بازدید کل : 163598

مقاله ملک الشعراء بهار (۱۲صWord)


مقاله ملک الشعراء بهار (۱۲صWord)

قسمتی از

 .... بهار به عنوان نماینده كاشمر انتخاب شد. در ۱۵ فروردین ماه ۱۳۰۳ همراه با عشقی منظومه جمهوری نامه را در مخالفت با سردار سپه سرود و آن را در روزنامه قرن بیستم چاپ كرد.
هنگامی كه مبارزات سیاسی بین نمایندگان اقلیت و اكثریت در مجلس پنجم به اوج خود رسیده بود «واعظ قزوینی» مدیر روزنامه «نصیحت» اشتباهاً به جای بهار توسط عوامل سردار سپه ترور شد و ملك الشعرا قصیده «یك شب شوم» را سرود. متعاقباً در داخل و خارج مجلس مبارزات سیاسی علیه دیكتاتوری سردار سپه شكل می گرفت و بهار در این هیاهو اغلب جراید مخالف دولت را به تنهایی اداره می كرد. در ۱۴ آذر ماه سال ۱۳۰۴ مجلس مؤسسان تشكیل شد و مسئله تغییر سلطنت طرح گردید و نتیجه این امر اعلام انقراض قاجاریه و تأسیس سلسله پهلوی علیرغم مخالفت اقلیت مجلس در ۲۱ آذرماه بود. در فروردین ۱۳۰۵ بهار بعداز یك مبارزه چند ساله به منظور حفظ جان «چهار خطابه» را برای رضاشاه سرود و در سلام نوروز خواند كه البته در این منظومه هم شاه را اندرز داده از اطرافیان او انتقاد كرد. درخرداد همین سال به نمایندگی مجلس ششم در تهران انتخاب گردید. در ۱۹ تیرماه مجلس ششم گشایش یافت. در این سالها قدرت مطلقه رضاشاه به اوج خود رسیده بود هر نوع فعالیت سیاسی را از مخالفان خود سلب می كرد. به همین دلیل بهار فعالیت های سیاسی و روزنامه نگاری را كنار گذاشت و به فعالیت های ادبی پرداخت. در سال ۱۳۰۷ به دلیل آزاد نبودن انتخابات، در دوره هفتم انتخاب نشد بنابراین خانه نشین شد.
از سال ۱۳۰۷ به مدت یكسال در «دارالمعلمین عالی» «تاریخ ادبیات پیش از اسلام» را تدریس كرده و در مرداد ۱۳۰۸ به دلیل مخالفت های پنهان و سرودن اشعاری علیه رضاشاه زندانی شد كه در شهریور همین سال از زندان آزاد شد و عزلت و كار و مطالعه در منزل را برگزید. در سال ۱۳۰۹ چند قصیده و مسمط درباره زندانی شدن خود سرود و تا سال ۱۳۱۱ انجام كارهای ادبی به سفارش وزیر فرهنگ و مراقبت در تصحیح و تنظیم كتب درسی ابتدایی، همچنین تصحیح و تحشیه متون كهن فارسی را برعهده گرفت. علاوه بر این یك شركت انتشارات و خرید و فروش كتاب به نام «كتابخانه دانشكده» را تأسیس كرد. در اسفند ماه ۱۳۱۱ دیوان اشعار خود را برای چاپ آماده كرد كه با دخالت پلیس نیمه كاره ماند. در ۲۹ اسفند این سال مجدداً زندانی شد و شركت او از هم پاشید. در شهریور ۱۳۱۲ از زندان آزاد شد و از مرگی كه سرنوشت اغلب زندانیان مخالف رژیم است نجات پیدا كرد و به اصفهان تبعید شد. در اصفهان به فعالیت های ادبی از جمله برگردان «اندرزهای آزاربار مار اسفندان» و «شاهنامه گشتاسب» از پهلوی به فارسی، تصحیح «تاریخ بلعمی»، تحقیق در مورد «شاهنامه» و نگارش شرح حال فردوسی، سرودن چندین قصیده و غزل زیبا و استوار و سرودن و به پایان بردن «كارنامه زندان» پرداخت. در فروردین ماه ۱۳۱۳ قصیده «وارث تهمورث و جم» را به توصیه دوستانش برای رضاشاه سرود و با وساطت فروغی و دیگر دوستان تبعیدش پایان یافت و جهت شركت در جشن هزاره فردوسی به تهران برگشت. در همین سان قصاید «آمال شاعر»، «آفرین» و كل الصید فی جوف الغرا» را برای جشن هزاره فردوسی سرود و شعر «درینگ واتر» شاعر و مستشرق انگلیسی كه برای هزاره فردوسی سروده بود به فارسی ترجمه كرد. همچنین رساله «زندگی مانی» را نگاشت. در همین سال درس «تحول و تطور زبان فارسی» را در دانشكده ادبیات و دانشسرای عالی تدریس می كرد.
در سال ۱۳۱۴ كتاب «تاریخ سیستان» را تصحیح كرد و انتشار داد. در ۱۳۱۵ قصیده سپید رود یكی از شاهكارهایش را سرود. در ۱۳۱۶ تدریس دوره دكتری ادبیات فارسی دانشگاه تهران را به عهده گرفت. در همین سال تألیف كتاب «سبك شناسی» را به پیشنهاد وزیر فرهنگ وقت برای تدریس در دوره دكتری آغاز كرد و نیز قصیده «دیروز و امروز» را در ستایش پیشرفت های كشور و برای خوش آمد شاه سرود. در سال ۱۳۱۸ كتاب «مجمل التواریخ و القصص» را تصحیح و منتشر كرد. در شهریور ماه ۱۳۲۰ كه به دنبال حمله متفقین به ایران رضاشاه سقوط كرد و دیكتاتوری پایان یافت بهار مجدداً به فعالیت های سیاسی و اجتماعی روی آورد و كتاب «تاریخ مختصر احزاب سیاسی» را نوشت و منتشر كرد. ...

 لطفا برای خرید و دانلود به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

 جهت پشتیبانی

و جهت طرح سوال، پیشنهاد یا انتقاد

می توانید از قسمت تماس باما،

پیام خود را برای ما ارسال نمایید.

در اولین فرصت، پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود.

 بهترین ها حق شماست.

 

عنوان:

 صفحات: 12 صفحه

 فرمت:  word

  شامل: مقدمه،توضیحات ،تصاویر، سوالات مطرح شده، داده ها، جداول، فرمول ها، نمودار مستطیلی مربوط به هر قسمت می باشد.

 هزینه دانلود: انتهای صفحه

 -------------------مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 441

مطالب تصادفی

  • خرید مقاله در مورد پی سازی (‌ مقالات دانشگاهی‌ )(‌ مقالات رشته عمران )(۳۰صword)
  • خرید مقاله درباره پنومونی نوزادی (‌مقالات دانشگاهی‌)(‌مقالات پزشکی‌)(۱۷صword)
  • خرید مقاله در مورد پاسارگاد‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(‌مقالات رشته تاریخ‌)(۳۳صword)
  • خرید مقاله پرورش شتر مرغ‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(۱۶صword)
  • خرید مقاله پرورش درختان میوه‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(۲۷صword)
  • قوانین موفقیت در زندگی (اصل انعطاف پذیری)

تهران - میدان توحید - نصرت غربی

این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و برحسب مورد برای دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام می نماید.