تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

خرید مقاله | خرید پروژه دانشجویی | خرید تحقیق | خرید مقاله word

باتوجه به اینکه بعضی از بانک ها تراکنش کمتر از 5000 یا 10000 تومان را قبول نمی کنند، درصورت عدم موفقیت در خرید، لطفا با کارت بانک دیگری خرید را انجام دهید.


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 38
  • بازدید دیروز : 221
  • بازدید کل : 163589

مقاله بررسی عشق در عصر حاضر (۹۳صفحهWord)


مقاله بررسی عشق در عصر حاضر (۹۳صفحهWord)

قسمتی از مقاله بررسی عشق در عصر حاضر (۹۳صفحهWord) :

 .... نکته ديگري که به نظر مي رسد اين حالت روحي که مغاير با شهوت جنسي٬ لااقل از لحاظ کيفيت و هدف شناخته شده است دو نوع است و به دو صورت مختلف ظهور مي کند، يکي به صورت حالت پرشور و پر سوز و گدازي است که در نتيجه دور از دسترس بودن محبوب و هيجان فوق العاده روح و تمرکز قواي فکري در نقطه واحد از يک طرف و حکومت عفاف و تقوا بر روح عاشق از طرف ديگر، تحولات شگرفي در روح ايجاد مي کند. مقاله بررسی عشق احياناً نبوغ مي آفريند، و البته هجران و فراق شرط اصل پيدايش چنين حالتي است و وصال مدفن آن است و لااقل مانع است که به اوج شدت برسد.
اين گونه عشق ها بيش تر جنبه دروني دارد، يعني موضوع خارجي بهانه اي است براي اين که ..... مقاله بررسی عشق
باشد و به ريشه هاي ثابت استقرار شده است. لذا ما ميدانيم مسئله عشق با مسئله شهوت متفاوت است، و فرق آن دو اينجاست که کسي عاشق ديگري است و مساله، مساله شهوت است، هدف تصاحب و از مال او بهره مند شدن است، ولي در عشق اصلاً مسئله وصال و تصاحب مطرح نيست، مسئله فناي عاشق در معشوق مطرح است. مقاله بررسی عشق
مولوي با بيان لطيف خويش، بيان شهرت و مودت تفکيک مي کند، آن را حيواني و اين را انساني مي خواند و مي گويد:
خشم و شهوت وصف حيواني بود مهر و رقت وصف انساني بود.
اينچنين خاصيتي در آدميست مهر، حيوان راکم است وآن ازکميست.
فيلسوفان مادي نيز نتوانسته اند اين حالت معنوي را که از جهاتي جنبه غير مادي دارد و با مادي بودن انسان و مافوق انسان سازگار نيست در بشر انکار کنند. مقاله بررسی عشق
همچنين مي دانيم ميان آنچه «عشق» ناميده مي شود و به قول ابن سينا «عشق عفيف» و آن چه به صورت هوس و حرص و آز و حس تملک در مي آيد٬ با اين که هر دو روحي و پايان ناپذير است٬ تفاوت بسيار است. مقاله بررسی عشق عشق عميق و تمرکز کننده نيروها و يگانه پرست است و اما هوس، سطحي و پخش کننده نيرو و متمايل به تنوع و هرزه صفت است.
حاجت هاي طبيعي بر دو قسم است، يک نوع حاجت هاي محدود و سطحي، مثال خوردن و خوابيدن و.... در اين نوع حاجت ها همين که ظرفيت غريزه اشباع و حاجت جهاني مرتفع گردد، رغبت انسان هم از بين مي رود، و حتي ممکن است به تنفر و انزجار تبديل گردد ولي يک نوع ديگر از نيازهاي طبيعي عميق و دريا صفت و هيجان پذير است مانند پول پرستي و جاه طلبي.
غريزه جنسي داراي دو جنبه است، از نظر حرارت جسمي از نوع اول است ولي از نظر تمايل روحي دو جنس به يکديگر چنين نيست. مقاله بررسی عشق براي روشن شدن مقايسه اي به عمل مي آوريم. هر جامعه اي از لحاظ خوراک يک مقدار معين تقاضا دارد، يعني اگر کشوري مثلاً بيست ميليون نفر جمعيت داشته باشد، مصرف .......
مي آفريند. به گفته الکسيس کارل: «عقل چراغ يک اتومبيل است که راه را نشان مي دهد و عشق موتوري است که آن (اتومبيل) را به حرکت درمي آورد. هر يک بي ديگري هيچ است.» به ويژه در مذهب ما اين دو صفت به هم نيازمندند. چه مذهب يک نوع آگاهي عاشقانه باشد يا عشق آگاهانه.
نيروي عشق و محبت از نظر اجتماعي نيروي عظيم و موثري است. مقاله بررسی عشق بهترين اجتماع ها آن است که با نيروي عشق و محبت اداره شود.
علاقه و محبت زمامدار جامعه عامل بزرگي است براي ثبات و ادامه حيات حکومت و تا عامل عشق و محبت نباشد رهبر نمي تواند و يا بسيار دشوار است که اجتماعي را رهبري کند و مردم را افرادي منضبط و قانوني تربيت کند ولو اين که عدالت و مساوات را در آن اجتماع برقرار کند. مقاله بررسی عشق
قلب زمامدار بايستي کانون مهر و عشق باشد نسبت به ملت زمامدار براي اداره بهتر جامعه بايد مردم را همچون پدري مهربان قلباً دوست داشته باشد و بايد نسبت به آنان مهر بورزد. لذا از بزرگترين امتيازات جامعه شيعه بر ساير جوامع اين است که پايه و زيربناي اصلي آن محبت است. از زمان پيامبر که يک چنين قواعد مطابق با تشيع در جامعه بنا گذاري شده بود. مقاله بررسی عشق در آن مکتب زمزمه محبت و دوستي بوده است.
آن جا که در سخن رسول اکرم (ص) جمله «علي و شيعته هم الفائزون» را مي شنويم، گروهي را درگرد علي (ع) که شيفته و مجذوب او مي باشند.
از اين رو تشيع مذهب عشق و شيفتگي است. مقاله بررسی عشق عنصر محبت در تشيع دخالت تام دارد. تاريخ تشيع با نام يک سلسله از شيفتگان و شيدايان و جانبازان سر از پا نشناخته توام است. حال چه زيباست ما که در جامعه اي که بر پايه تشيع و زير پرچم ولايت و بيعت علي (ع) زندگي مي کنيم. نقش عشق را در زندگي خود رنگ و جلايي نو دهيم اگر علي (ع) و فاطمه (س) مظهر و الگويي براي جوانان اين جامعه به شمار روند. پس عشق و حب و فطرت و سرشت پاک و احساسات گونه ايشان نيز بايد مورد نظر و برنامه زندگي جوانان ما قرار گيرد. مقاله بررسی عشق در روايتي از امام علي (ع) در کتاب «الذريه الطاهره» آمده است: علي بن ابي طالب (ع) مي گويد: من همواره در فکر ازدواج با فاطمه (س) بودم ولي جرات نمي کردم اين مطلب را با رسول خدا (ص) در ميان بگذارم، اين آرزو در هر شب و روز در سينه من زبانه اي کشيد تا اين که بالاخره تصميم گرفتم و عزم خود را جزم کردم و به قصد خواستگاري فاطمه نزد پيامبر رفتم. مقاله بررسی عشق
رابطه بين عشق و عفاف:
مطلب عمده اي که در اينجا هست رابطه عشق و عفاف است. آيا عشق به مفهوم عالي و مفيد خود در محيط هايي به اصطلاح آزاد بهتر رشد مي يابد؟ و يا عشق عالي توام با عفت اجتماعي است، و يا محيط هايي که در آن جا زن به حالت ابتذال درآمده است کشنده عشق عالي است؟
بايد ببينيم اين استعداد عالي و طبيعي (عشق) در چه زمينه و شرايطي بهتر شکوفا مي گردد؟ مقاله بررسی عشق آيا آن جا که يک سلسله مقررات اخلاقي به نام عقت و تقوا بر روح مرد و زن حکومت مي کند و زن به عنوان گوهري گرانبها دور از دسترس مرد است اين استعداد بهتر به فضيلت مي رسد يا آن جا که احساس منعي به نام عفت و تقوا در روح آن ها حکومت نمي کند و اساساً چنين مقرراتي وجود ندارد و زن در نهايت ابتذال در اختيار مرد است؟ مقاله بررسی عشق
.......

 لطفا برای خرید و دانلود به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

بلافاصله پس از خرید می توانید این فایل را دانلود نمایید.

جهت پشتیبانی

و جهت طرح سوال، پیشنهاد یا انتقاد

می توانید از قسمت تماس باما،

پیام خود را برای ما ارسال نمایید.

در اولین فرصت، پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود.

 

   

ضمانت خرید شما چیست؟

 

 پاسخ: شما دوست عزیز از فروشگاهی در حال خرید هستید که از سرویس دهنده سایت سازی داره استفاده می کنه که دارای نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی از وزرات صنعت، معدن و تجارت هست.

و همچنین دارای نماد ستاد ساماندهی سایت های ایرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می باشد.

 

وب سایت ذهن ۲۰۱۷

در صورت هرگونه مشکل در مراحل خرید یا در کیفیت محصولات، کافیست شکایات خود را در صفحه خرید محصول در قسمت گزارش تخلف ارسال نمایید تا حقوق شما رعایت گردد.

 

دوست عزیز و دوست داشتنی "فایل ۲۰۱۷" ، در صورتی داشتن سوال، حتما از طریق تماس باما(بالای همین صفحه) پیام خودتان را برای ما ارسال نمایید تا در اولین فرصت پاسخگوی شما باشیم.

 

 

 بهترین ها حق شماست.

 

 

عنوان: مقاله بررسی عشق در عصر حاضر

صفحات: ۹۳ صفحه

فرمت: word

شامل: مقدمه،توضیحات، سوالات مطرح شده مربوط به هر قسمت می باشد.

هزینه دانلود: انتهای صفحه

-------------------


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 371

برچسب های مهم


مطالب تصادفی

  • خرید مقاله در مورد پی سازی (‌ مقالات دانشگاهی‌ )(‌ مقالات رشته عمران )(۳۰صword)
  • خرید مقاله درباره پنومونی نوزادی (‌مقالات دانشگاهی‌)(‌مقالات پزشکی‌)(۱۷صword)
  • خرید مقاله در مورد پاسارگاد‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(‌مقالات رشته تاریخ‌)(۳۳صword)
  • خرید مقاله پرورش شتر مرغ‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(۱۶صword)
  • خرید مقاله پرورش درختان میوه‌(‌مقاله دانشگاهی‌)(۲۷صword)
  • قوانین موفقیت در زندگی (اصل انعطاف پذیری)

تهران - میدان توحید - نصرت غربی

این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و برحسب مورد برای دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام می نماید.